Najbardziej znaczące zalety Unii Europejskiej

Chociaż UE to teraz siedlisko gigantycznej biurokracji oraz wartości, które ogólnie nie służą Staremu Kontynentowi, w tym również Polsce, to jednakże wydaje się, iż z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma o wiele więcej plusów, niż minusów. Przecież jeśli po 1989 roku nie poszlibyśmy za Unią Europejską, Zachodem, bylibyśmy sporo biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choćby odrobinę orientuje się na kwestiach związanych z geopolityką, bardzo dobrze wie, iż wybór Polski był bardzo prosty – UE, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są fakty, a więc trudno dyskutować z nimi.

Dużym plusem wejścia Polski do Unii Europejskiej jest otworzenie dla nas europejskich granic. Oczywiście na przykład mieszkańcy Szwajcarii również nie mają kłopotów z przekraczaniem granic krajów UE, lecz to bardzo specyficzne państwo. Nie możemy także zapomnieć o setkach miliardów euro z unijnych funduszy. Choćby drogi są przynajmniej częściowo budowane za te pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie można zapominać, iż jakimś atutem UE jest również to, że możemy inwestować bez przeszkód pieniądze w np. Niemczech czy Portugalii. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w 2003 roku nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Bo jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

https://anonserek.pl/jak-postepowac-gdy-nasza-randka-wydaje-sie-byc-nieudana

about author

admin

related articles

Kategorie

Publikacje:

  • spanie nad morzem, noclegi, kwatery, tutaj znajdziesz tanie pokoje nad morzem dla rodzin z dziećmi i z wyżywieniem. z nami spędzisz najlepsze wczasy i noclegi